Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu

Najlepszej jakości części eksploatacyjne dostępne pod jednym adresem!

Uszczelki do silników i skrzyń biegów aut ciężarowych​
Stabilność poszczególnych układów w pojazdach mechanicznych oraz maszynach o różnym przeznaczeniu w ogromnym stopniu zależy od ich szczelności. Stąd też uszczelki do silników i skrzyń biegów odgrywają niepoślednią rolę w zapewnieniu prawidłowego działania tych układów, osiąganiu wysokich osiągów oraz przedłużaniu bezawaryjnego działania.

W Arcoore posiadamy zestawy naprawcze do aut ciężarowych, składające się z uszczelek pasujących do układów w pojazdach wielu marek. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i wybór uszczelek, które zagwarantują wysoki poziom szczelności połączeń w jednostkach napędowych i skrzyniach biegów zróżnicowanych modeli samochodów ciężarowych.
Uszczelki do aut ciężarowych – funkcje
Uszczelki do skrzyń biegów i silników mają za zadanie gwarantować szczelność połączeń poszczególnych części tych układów po to, by zapobiegać wyciekom płynów eksploatacyjnych lub przedostawaniu się spalin do tych elementów silnika, w których nie powinny się znaleźć. Brak szczelności, spowodowany uszkodzeniem lub wyeksploatowaniem uszczelek doprowadzi do wycieku, który z kolei może skończyć się zatarciem elementów silnika lub skrzyni biegów, co z kolei doprowadziłoby do kosztownej naprawy, wymiany całego układu lub zezłomowania pojazdu.

Sprawne uszczelki mają w ogólnym skrócie za zadanie zagwarantować długą żywotność i sprawne działanie układów w pojazdach i maszynach. Uszczelki stosuje się w takich miejscach, jak:

połączenia poszczególnych elementów silników i skrzyń biegów;
otwory służące do przepływu oleju oraz cieczy chłodzącej;
otwory na śruby i inne elementy mocujące.

Co grozi uszczelkom?
Uszczelki są nieustannie wystawione na wysokie temperatury, działanie czynników chemicznych i inne silnie destrukcyjne czynniki, a do tego dochodzi po prostu zmęczenie materiału. Te wszystkie zmienne prowadzą do wyeksploatowania uszczelek, co skutkuje wspomnianym już rozszczelnieniem połączeń. Prawdopodobieństwo rozszczelnień rośnie w momencie występowania zbyt wysokich temperatur oraz częstej jazdy w korku.
Objawy zużycia uszczelek
Wyeksploatowane uszczelki będą powodem wycieków płynów eksploatacyjnych. W zależności od umiejscowienia może dawać inne symptomy. Do poważnych usterek może dochodzić w przypadku zużycia uszczelki głowicy silnika. Skutkuje to m.in. przedostawaniem się oleju silnikowego do płynu chłodzącego. Jazda ze zużytą uszczelką głowicy silnika może doprowadzić do zatarcia elementów jednostki napędowej.
Uszczelki do aut ciężarowych w Arcoore
W naszej ofercie dostępne są bardzo liczne zestawy naprawcze do aut ciężarowych marek takich, jak MAN, Scania, Mercedes czy DAF. Zakres konkretnych modeli pojazdów jest bardzo szeroki i obejmuje nie tylko popularne modele, takie jak Mercedes Actros, MAN TGX czy Scania R, ale również projekty indywidualne.

Oferta firmy Arcoore obejmuje zarówno uszczelki do silników, jak też do skrzyń biegów. Wszystkie zostały wykonane z materiałów gwarantujących długą żywotność i skuteczne uszczelnienia. Samo wykonanie charakteryzuje się należytą starannością i wysoką precyzją.

Promocja dla zalogowanych użytkowników

Zarejestruj się na naszej stronie i uzyskaj atrakcyjne rabaty na nasze produkty!

×