Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu

Najlepszej jakości części eksploatacyjne dostępne pod jednym adresem!

Intercooler – chłodnica powietrza doładowującego ​

W Arcoore dostępne są intercoolery do wszystkich marek samochodów ciężarowych oraz innych pojazdów użytkowych czy maszyn rolniczych oraz budowlanych. Oferujemy intercoolery nowe oraz regenerowane. Każda z części objęta jest dwunastomiesięczną gwarancją. Przed wysyłką dokładnie zabezpieczamy każdą część przed uszkodzeniami, a także poddajemy szczegółowej kontroli jakościowej i technicznej.

Co to jest intercooler?

Intercooler to chłodnica powietrza przekazywanego ze sprężarki do cylindra. Celem stosowania tych elementów jest podniesienie wydajności jednostki napędowej. W dzisiejszych czasach stosowanie intercoolera jest już powszechne w silnikach z doładowaniem, niezależnie od tego, czy mowa jest o doładowaniu mechanicznym, czy o turbodoładowaniu.

Jak działa intercooler?

Intercooler, czyli chłodnica powietrza doładowującego, działa na podobnych zasadach jak chłodnica płynów. Wychodzące ze sprężarki powietrze trafia do grubej rury, skąd następnie przekazywane jest do chłodnicy, która jest chłodzona powietrzem atmosferycznym (stąd jej umiejscowienie w pobliżu przedniego zderzaka). Powietrze, które oddaje ciepło w intercoolerze, trafia wreszcie do cylindra. Warto podkreślić, że tym, co różni intercooler od chłodnicy cieczy, jest brak wentylatorów.

Intercooler – co daje?

Celem zastosowania intercoolera jest poprawa osiągów silnika. Jak to możliwe? Powietrze wraz ze spadkiem temperatury zwiększa swoją gęstość, a tym samym swoją objętość masową. Chłodniejsze, a zarazem gęstsze powietrze poprawia pracę silnika. Zaledwie dziesięć stopni Celsjusza różnicy zwiększa gęstość powietrza o około 3-5%, co przekłada się na podobny wzrost mocy silnika. Powszechnie stosowane w pojazdach intercoolery obniżają temperaturę powietrza doładowującego nawet o 40%.

Usterki intercoolerów

Intercoolery nie są osłaniane, ponieważ ograniczyłoby to istotnie przepływ powietrza. Stąd też narażone są głównie na uszkodzenia mechaniczne, które mogą być skutkiem choćby kamienia, który odpryskuje spod kół pojazdu jadącego z przodu. Inne usterki to rozszczelnienia, które powodują, że do chłodnicy doładowującej, a w efekcie również do cylindra, dostaje się powietrze atmosferyczne.

Objawy uszkodzonego intercoolera

Niesprawna chłodnica powietrza doładowującego będzie powodować problemy przy pracy silnika, m.in. szarpanie, trudności przy przyspieszaniu czy spadek mocy.

Jak sprawdzić, czy intercooler jest sprawny?

Podstawowym krokiem w ocenie sprawności intercoolera jest wzrokowa kontrola – zarówno samej chłodnicy, jak i prowadzących do niej i wychodzących z niej przewodów powietrza. Jeżeli wzrokowa kontrola nie wykaże nieprawidłowości, można rozebrać intercooler i poszukać śladów zaolejenia.

Intercoolery w ofercie Arcoore

W ofercie regenerowane oraz nowe intercoolery do wszystkich marek aut ciężarowych: MAN, DAF, Scania, Volvo, Renault, Iveco, Mercedes.

Proponujemy również regenerację intercoolerów do

  • autobusów: Mercedes, MAN, Scania, Volvo, Solaris, VDL, Van Hool, Setra, Neoplan, Autosan, Bova, Irisbus, Iveco, Irizar, Renault, Solbus, SOR,  DAF, Karosa
  • maszyn roliczych: Case, Claas, John Deere, Deutz, Fiat, Hanomag, Kubota, Landini, Massey Ferguson, New Holland, Renault, Steyr, Ursus, Zetor,
  • maszyn budowlanych: Bobcat, Caterpillar, Cat, John Deere, Fuchs, Hanomag, Komatsu, Kubota, Liebherr, Manitou
    lokomotyw: PESA, NEWAG, Steadler, Skoda, Serii SM, Serii ST, MTU, Voight
  • maszyn przemysłowych,
  • turbin wiatrowych.

Na wszystkie produkty marki Arcoore udzielamy 12 miesięcznej gwarancji. Wszystkie produkty przed wysłaniem, poddawane są szczegółowej kontroli jakościowej i technicznej.

Jeżeli nie znalazłeś w sklepie szukanej chłodnicy, chcesz ją zbudować, zregenerować, uzyskać informacje na jej temat – skontaktuj się z nami.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod:

– Telefon komórkowy: +48 795 578 252 

Viber  Wgatsapp

– Telefon komórkowy: +48 602 711 621

– E-mail: office@arcoore.com

– E-mail: sale@arcoore.com

– Adres: Krakowska 127, 50-428 Wrocław

– Formularz kontaktowy na stronie www.arcoore.com

Promocja dla zalogowanych użytkowników

Zarejestruj się na naszej stronie i uzyskaj atrakcyjne rabaty na nasze produkty!

×