Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu

Najlepszej jakości części eksploatacyjne dostępne pod jednym adresem!

Chłodnice samochodowe – nasza oferta

Arcoore posiada w swojej ofercie liczne chłodnice cieczy przeznaczone do aut ciężarowych oraz autobusów. Ponadto portfolio firmy obejmuje również chłodnice oleju i wody przeznaczone do maszyn rolniczych i budowlanych, a także stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, w tym również w ciężkim przemyśle wydobywczym.

Nasza oferta chłodnic jest bardzo bogata ze względu na szeroką współpracę z wieloma dostawcami, którzy zapewniają nam płynność dostaw. Zapewniamy chłodnice do samochodów ciężarowych i autobusów zróżnicowanych marek i modeli.

Chłodnice samochody ciężarowe

W przypadku samochodów ciężarowych pokonujących długie trasy bardzo częstym problemem jest rozszczelnienie chłodnicy, które prowadzi do ubytku płynu chłodzącego. W wyniku tego wymiana ciepła między silnikiem a otoczeniem jest ograniczona, co może prowadzić do przegrzania głównych elementów silnika.

W ofercie firmy Arcoore znajdziesz chłodnice cieczy do aut ciężarowych marek:

 • Mercedes Actros, Axor, Arocs, Econic, Unimog
 • MAN TGX, TGL, M2000, FL, L2000, M90, TGA, TGS, TGM
 • DAF XF 106, XF 105, XF 95, CF, LF 45, LF 55,
 • Renault Premiun DXI, Magnum DXI, Premium DCI, Trucks T
 • High euro 6, Trucks T euro 6, Trucks K euro 6, Trucks C euro 6,
 • Trucks D wide euro 6, Trucks D euro 6, D acces euro 6
 • Scania CP, R 08, R CP 04, Seria L, Seria P, Seria G, Seria R, Seria S,
 • Scania XT, Scania V8
 • Iveco Starlis, Eurocargo, S-way
 • Volvo FH 12, FH 13, FH 16, Euro 6, B12M, B12RH, B7TL, B7RH, FMX, FM, FE, FL

Oferujemy również chłodnice cieczy autobusów:

 • Mercedes – Atego, Citaro, Citaro O530, Cito, Conecto O345, Integro, Integro 550 H, Sprinter, Intouro M/L, Tourino, Tourismo, Travego
 • MAN – seria A-series, Seria F-series, Seria L-series, Seria NL, TGM
 • Scania – Carrus, Century, G-series, Irizar, K-series, L-series, Omni, Scala, T-series, Touring
 • Volvo 8900, Volvo 7900, Volvo 9700, Volvo 9900, Volvo B11R, B7R, B12, Volvo 7700, Irizar Century 2, Coach, Volvo 8700, B10M, B9L,
 • Irizar PB, B9R, Volvo 9500,
 • Solaris – Interurbino,
 • UrbinoVDL – Futura, Ambasador, Axial, Magiq, FHD, Lexio
 • Van Hool – 815, A-series, A300, A308, A320, A330, A360, Astromega, Astron, EOS, T-series
 • Setra – Comfortclass S 516 HD, S 517 HD, S 518 HD, Multiclass S 412 UL, Multiclass S 419 UL, S-series, SG321, Topclass S 431 DT, Topclass 516 HDH
 • Neoplan – Cityliner, Euroliner, Jetliner, Skyliner, Spaceliner, Starliner, Tourliner, Transliner
  Autosan – A10, H6
 • Bova – Futura, Magiqu
 • Irisbus – Agora, Crossway, Ares, Domino, Evadys, Iliade, Karosa, Magelys, Midirider, Proway
 • Iveco – 35C18, 65C15, 65C17, 65C18, 70C17, 70C18, 70C21, Crossway, Daily, Euroclass, Eurorider, Mago, Marcopolo
 • Irizar – Century, I-series
 • Renault – Ares, FR1, Iliade, Karosa, Magnum, Mascott, Ponticelli, T-series, Tracer, Trafic
  Solbus – Solcity
  SOR
 • DAF – XF, SB 4000, 430 Atlas Atlantis, Orion, D23 RS SB 2750, SB 220, DAF BOVA FHD,
 • Karosa – LC, Recreo, Irisbus 59,

Regeneracja chłodnic cieczy

Klienci często zgłaszają się do nas z pytaniami o dostępność starszych modeli chłodnic lub możliwość regeneracji uszkodzonych. Regeneracja chłodnic samochodowych jest stałym elementem naszej oferty, a na co dzień dokonujemy odnowy bardzo zróżnicowanych chłodnic pochodzących z pojazdów różnych marek i modeli.

Najczęściej regeneracja chłodnic wiąże się z wymianą rdzenia chłodnicy na nowy zachowując zbiorniki dotychczasowej chłodnicy. Głównym czynnikiem decydującym o tym, że regeneracja chłodnicy nie jest możliwa to uszkodzenie plastikowych zbiorników chłodnicy lub utrata parametrów mechanicznych materiału zbiorników. Natomiast najczęściej regeneracja chłodnic przeprowadzana jest dla pojazdów, których chłodnice posiadają mosiężne zbiorniki i miedziane rdzenie.

Chłodnice Wrocław – zapraszamy do kontaktu!

Chłodnice Wrocław – budowa starych lub nietypowych chłodnic
Jeżeli chłodnica do samochodu jest całkowicie uszkodzona i nie jest możliwa jej regeneracja, a model nie jest już dostępny na rynku, chętnie podejmiemy się zbudowania chłodnicy o wskazanych parametrach. Wystarczy, że dostarczysz nam jej dokumentację techniczną – np. wzór lub rysunek techniczny – na podstawie, której będziemy w stanie dokładnie odwzorować wszystkie parametry chłodnicy.

Nie jesteś w stanie tego zrobić? Nic straconego! Regenerowaliśmy i budowaliśmy już wiele rodzajów chłodnic samochodowych starszych typów lub rzadziej spotykanych rodzajów, dlatego w naszej dokumentacji znajduje bardzo bogaty zbiór rysunków i innych wzorów, które pozwalają nam zbudować każdą chłodnicę o nietypowych parametrach technicznych.

Rodzaje chłodnic cieczy w asortymencie Arcoore

Nasz asortyment zawiera chłodnice oleju do samochodów ciężarowych i autobusów, ale także chłodnice wody i oleju przeznaczone do chłodzenia urządzeń przemysłowych, które występują w zróżnicowanych wariantach, charakteryzujących się inną konstrukcją.

Chłodnice cieczy z pompą wody – zawierają pompę wody, której zadaniem jest transportowanie płynu chłodniczego – odbierającego część ciepła, które emitowane jest przez silnik maszyny – do chłodnicy, gdzie jest on schładzany, a następnie wprowadzony z powrotem do pompy.

Chłodnice cieczy z pompą wody i zbiornikiem – funkcją zbiornika jest wyrównywanie poziomu cieczy chłodzącej w całym układzie chłodzącym. W sytuacji kiedy ciecz się nagrzeje, jej objętość wzrośnie, wówczas nadmiar trafia do zbiornika wyrównawczego.

Oprócz wymienionych i opisanych rodzajów chłodnic w ofercie dostępne są również chłodnice cieczy bez pompy i zbiornika.

Zastosowanie chłodnic oleju i wody

Chłodnica do samochodu wykorzystywana jest do utrzymywania optymalnej temperatury pracy silnika niezależnie od panujących warunków. Utrzymywanie temperatury jest kluczowe w celu uniknięcia zatarcia się elementów tłokowych silnika, które w takiej sytuacji mogłyby spowodować awarię jednostki napędowej.

Jak działa chłodnica cieczy?

Przez blok i głowicę silnika przechodzą przewody, w których wskutek pracy pompy przepływa niezamarzający płyn chłodniczy. Jego rolą jest zebranie ciepła z silnika i / lub innych podzespołów pojazdu, a następnie transportowany jest do panelu z siecią dziesiątek rurek, które ułatwiają oddawanie ciepła. Wychłodzony w ten sposób płyn ponownie jest pompowany do silnika.

Chłodnice to elementy dość trwałe i rzadko ulegają awariom. Najczęstsze usterki to rozszczelnienia układu, do których może dochodzić z biegiem czasu, lub uszkodzenia mechaniczne, którym sprzyja umiejscowienie chłodnicy tuż za grillem – do uszkodzeń może dochodzić wskutek kolizji lub nawet drobnych odprysków z nawierzchni drogi, które, uszkadzając jedną rurkę, mogą doprowadzić do rozszczelnienia układu i wycieku płynu.

Sprzedaż chłodnic Wrocław – oferta Arcoore

Firma Arcoore oferuje sprzedaż chłodnic do aut ciężarowych, osobowych oraz maszyn przemysłowych. W naszym asortymencie posiadamy także: recyrkulatory spalin, katalizatory, elementy układów chłodzenia, intercoolery oleju do wszystkich dostępnych na rynku europejskim samochodów ciężarowych takich jak MAN, DAF, Mercedes, Volvo, Iveco, Renault, Ford czy Scania.

Głównym celem działalności naszej firmy jest zapewnienie najwyższej jakości, niezawodnych produktów. Wszystkie produkty marki Arcoore objęte są gwarancją obowiązującą przez 12 miesięcy. Przeprowadzamy testy wszystkich elementów regenerowanych i nowych, aby mieć pewność, że dostarczony przez nas element spełnia najbardziej wygórowane oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu.

– Telefon komórkowy: +48 795 578 252 

Viber  Wgatsapp

– Telefon komórkowy: +48 602 711 621

– E-mail: office@arcoore.com

– E-mail: sale@arcoore.com

– Adres: Krakowska 127, 50-428 Wrocław

– Formularz kontaktowy na stronie www.arcoore.com

Promocja dla zalogowanych użytkowników

Zarejestruj się na naszej stronie i uzyskaj atrakcyjne rabaty na nasze produkty!

×