Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu

Najlepszej jakości części eksploatacyjne dostępne pod jednym adresem!

Pompy AdBlue

Działalność firmy Arcoore rozszerzyła się o regenerację pomp AdBlue. Wynika to wprost z rosnącego zapotrzebowania na te elementy, które wskutek awarii przestają we właściwy sposób pełnić swoje funkcje. Szukasz nowej lub regenerowanej pompy AdBlue to autobusu lub samochodu ciężarowego, który zasila Twoją flotę? Zapoznaj się z asortymentem pomp AdBlue w Arcoore i wybierz model pompy AdBlue odpowiedni do Twojego pojazdu.

AdBlue – co to jest?

AdBlue to 32% wodny roztwór mocznika. W motoryzacji stosowany jest jako reduktor szkodliwych dla środowiska naturalnego tlenków azotu. AdBlue jest substancją bezpieczną i nieszkodliwą dla środowiska. Nie jest płynem palnym, nie wykazuje również działania szkodliwego dla zdrowia.

Ile wynosi zużycie AdBlue?

W zależności od typu silnika napędzającego Twój pojazd zużycie AdBlue wynosi około 4–5% ilości spalanego oleju napędowego.

Czym są pompy AdBlue? Zastosowanie i funkcje

Pompa AdBlue jest urządzeniem, którego zadaniem jest wtłaczanie roztworu mocznika do wtryskiwaczy lub dozowników, znajdujących się w katalizatorach samochodów. Dzięki działaniu tego urządzenia pojazdy mają szansę spełniać współczesne, coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące toksyczności spalin. Tlenki azotu, które powstają w komorze silnika, po reakcji z AdBlue rozpadają się na cząsteczki azotu oraz wodę (parę wodną).

Zasady działania pompy AdBlue

Dawkowanie AdBlue do katalizatory odbywa się po osiągnięciu odpowiedniej temperatury w układzie wydechowym. Temperatura umożliwia bowiem uwalnianie się z roztworu amoniaku, który jest niezbędny do tego, aby zaszła reakcja z tlenkami azotu w komorze spalania.

Dlaczego warto wybrać pompy AdBlue z oferty Arcoore?

W ofercie Arcoore bez problemu znajdziesz pompę AdBlue, pasująca do Twojego pojazdu. Wszystko dzięki temu, że opis każdego produktu zawiera dokładny spis numerów OEM oryginalnych części. Regenerację wykonujemy przy użyciu profesjonalnych narzędzi i materiałów o wysokiej jakości. Wszystkie produkty skrupulatnie testujemy pod kątem jakości, wytrzymałości oraz sprawności. Przyjęta przez nas metoda regeneracji pozwala osiągnąć pełną sprawność i pierwotne właściwości funkcjonalne pomp AdBlue.

Przed wysyłką dokładnie sprawdzamy każdą pompę AdBlue, a także dokładnie zabezpieczamy ją przed ewentualnymi uszkodzeniami w transporcie. Możesz mieć pewność, że w przesyłce znajdzie się w pełni sprawny i gotowy do montażu element.

Promocja dla zalogowanych użytkowników

Zarejestruj się na naszej stronie i uzyskaj atrakcyjne rabaty na nasze produkty!