Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu

Najlepszej jakości części eksploatacyjne dostępne pod jednym adresem!

Recyrkulatory / EGR / AGR

Recyrkulator spalin – układ recyrkulacji EGR/AGR

Coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące redukcji emisji spalin przez pojazdy mechaniczne wymagają od producentów montażu systemów recyrkulacji spalin, które redukują emisję tlenków azotu do atmosfery. Recyrkulator spalin często ulega jednak awariom i wymaga wymiany lub regeneracji – w Acoore znajdziesz nowe lub regenerowane układy recyrkulacji spalin EGR / AGR.

Jak działa recyrkulator EGR / AGR?

Działanie recyrkulatora polega na wprowadzeniu pewnej ilości spalin do komory spalania w silniku. Zabieg ten umożliwia rozpoczęcie kilku procesów chemicznych, dzięki którym maleje ilość obecnych w spalinach tlenków azotu (NOx), węglowodorów (CH) oraz tlenku węgla (CO).

Rolą spalin jest podgrzanie paliwa, co przyspiesza jego odparowanie. Spaliny zastępują w procesie spalania mieszanki paliwowo-powietrznej część obecnego tam tlenu, który bez recyrkulatora znajduje się tam w nadmiarze. Dzięki temu ogranicza się w ten sposób synteza tlenków azotu. Obecność spalin przyczynia się również do utlenienia pozostałych łańcuchów węglowodorowych.

Recyrkulator spalin – usterki

Recyrkulatory najczęściej ulegają awariom wskutek zanieczyszczeń. Często wpływają one na to, że elementy sterujące zostają przeciążone, przez co nie działają prawidłowo. Innym problemem jest również oddziaływanie spalin na zawór EGR, przez to dochodzi do wypalenia obecnego wewnątrz tego zaworu materiału.

Sposobem na uniknięcie problemów z recyrkulatorem EGR jest regularne serwisowanie auta, używanie czystego paliwa czy czyszczenie silnika z osadów. Takie praktyki należą jednak do rzadkości, dlatego EGR niestety przysparza problemów.

Objawy uszkodzonego EGR

Usterka cyrkulatora spalin powinna być zasygnalizowana przez zaświecenie się kontrolki. Nieprawidłowemu działaniu recyrkulatora mogą towarzyszyć:

  • ograniczone osiągi silnika;
  • problem z przepływem spalin do układu dolotowego;
  • nierówna praca silnika na biegu jałowym;
  • problemy z rozruchem zimnego silnika;
  • brak płynności przy przyspieszaniu.

Zaistniałe problemy mogą świadczyć także o usterkach innych podzespołów pojazdu, dlatego podczas diagnostyki nie należy pomijać sprawdzenia recyrkulatora. Może się okazać, że to właśnie ten element nie będzie pracował prawidłowo, a błędna diagnoza doprowadzi do wymiany innych, sprawnych części.

Recyrkulatory spalin w Arcoore

Portfolio firmy Arcoore zawiera wszystkie modele recyrkulatorów spalin EGR/AGR. Oferta obejmuje w dużej mierze recyrkulatory regenerowane, jednak niektóre modele dostępne są również jako części nowe. Dostępne są modele do m.in. takich pojazdów, jak:

  • MAN: TGX, TGL, TGM, D20, D26, D28, Bus;
  • Scania: Euro 4, Euro 5, 9 litrów, 6 litrów;
  • Mercedes: wszystkie modele do MP4;
  • Volvo: FH12, FH13;
  • DAF: FH6.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Arcoore?

Dbamy o to, by każdy detal w finalnym produkcie był dokładnie taki sam, jak w recyrkulatorze OEM – nie pomijając zaworów, oringów czy chłodnicy płaszczowo-rurowej. Zanim część trafi do wysyłki, dokładnie sprawdzamy jej jakość i szczelność. Recyrkulatory pakujemy w taki sposób, aby były dokładnie zabezpieczone przed uszkodzeniami.

Nie znalazłeś recyrkulatora, przeznaczonego do swojego pojazdu? Skontaktuj się z nami:

– Telefon komórkowy: +48 795 578 252 

Viber  Wgatsapp

– Telefon komórkowy: +48 602 711 621

– E-mail: office@arcoore.com

– E-mail: sale@arcoore.com

– Adres: Krakowska 127, 50-428 Wrocław

– Formularz kontaktowy na stronie www.arcoore.com

Promocja dla zalogowanych użytkowników

Zarejestruj się na naszej stronie i uzyskaj atrakcyjne rabaty na nasze produkty!

×