Recyrkulatory spalin EGR do samochodów ciężarowych marki Mercedes (wszystkie modele do MP4)

Podobnie jak w innych samochodach ciężarowych, tak również w pojazdach marki Mercedes, stosuje się recyrkulatory spalin EGR, których funkcją jest redukcja szkodliwych substancji, jakie są emitowane do atmosfery. Informacje na temat samych recyrkulatorów przybliżyliśmy już dość dokładnie na stronach ofertowych naszej firmy, a także w innych wpisach na naszym blogu, dlatego w niniejszym wpisie skupimy się jedynie na ogólnych informacjach dotyczących tego układu, a także na samych samochodach ciężarowych marki Mercedes.

 

Działanie i funkcje recyrkulatorów EGR Mercedes

Funkcją, jaką w samochodach ciężarowych marki Mercedes pełnią chłodnica spalin EGR jest redukcja zawartości szkodliwych substancji w spalinach. Mowa tu o tlenku węgla (CO), tlenkach azotu (NOx) oraz węglowodorze (CH).

  • Działanie: do komory spalania spalania wprowadza się odpowiednią ilość spalin, których obecność w komorze spalania wywołuje reakcje chemiczne, dzięki którym powstaje mniej szkodliwych substancji.
  • Usterki: recyrkulatory ulegają uszkodzeniom głównie wskutek nagromadzenia się zanieczyszczeń, które przeciążają elementy sterujące zaworem EGR. Może do nich dochodzić również wskutek tego, że materiały ulegają wypaleniu pod wpływem spalin.
  • Pielęgnacja: usterkom zaworów EGR Mercedes można zapobiegać poprzez stosowanie czystego paliwa oraz regularne serwisowanie pojazdu i czyszczenie silnika z osadów.
  • Objawy uszkodzenia: spadek mocy silnika, nierówna praca i utrudniony rozruch ograniczony przepływ spalin do układu dolotowego czy brak płynności podczas przyspieszania.
AC.REGMP4-4701400375-4701400575-A4701400375-A4701400575-EGR-AGR-EGR-valve-AGR-Module-EGR-cooler-AGR-kuhler-AGR-Ventil-Modulo-AGR-Recyrkulator-Mercedes-Actros-MP4-1536x517

Zawory EGR Mercedes w Acoore

Nasza oferta obejmuje recyrkulatory EGR Mercedes nowe i regenerowane. Jeśli chcesz mieć gwarancję kompatybilności recyrkulatora EGR oraz poszczególnych elementów, takich jak oringi, uszczelki, śruby czy chłodnice płaszczowo-rurowe, kup nową lub regenerowaną część w Acoore. Dostępne u nas zawory EGR dokładnie odpowiadają swoim działaniem, rozmiarem i kształtem oryginalnym częściom do poszczególnych modeli pojazdów. Pakujemy je starannie, aby uniknąć uszkodzeń w transporcie.

O pojazdach ciężarowych Mercedes

Samochody ciężarowe Mercedes-Benz serii MPR, czyli popularne Actrosy, produkowane są od roku 1996. Marka tych pojazdów charakteryzuje się tym, że w jej kolejnych wersjach pojawiają się innowacyjne rozwiązania technologiczne, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo jazdy. W Acoore dostępne są recyrkulatory EGR Mercedes do pojazdów serii:

  • MP1 (1996-2002) – w tym również modele wyposażone w silniki V6 oraz 16-biegową skrzynię manualną lub automatyczną;
  • MP2 – (2003-2006) – w tym modele z silnikami V8;
  • MP3 (2007-2011) – model, który otrzymał tytuł International Truck of the Year 2009;
  • MP4 (2011-2019) – najnowszy model Actrosów, do których w ofercie Acoore znajdziesz recyrkulatory EGR Mercedes.

Sprzedaż obejmuje części nowe i regenerowane, które jakością i funkcjonalnością odpowiadają częściom OEM. Atrakcyjna cena pozwoli zadbać o jakość floty pojazdów bez dużego kosztu dla firmy.

Oferta Arcoore

Arcoore posiada nie tylko moduły EGR do Mercedes Actros MP4 ale również do innych pojazdów. W portfolio znajdują się zawory EGR, popularne chłodnice spalin do Scania serii R oraz serii K, serii N, serii P, serii G oraz serii T jak również do Scania Omnicity, Omnilink czy Irizar. Posiadamy również chłodnice EGR do Volvo FH.

Promocja dla zalogowanych użytkowników

Zarejestruj się na naszej stronie i uzyskaj atrakcyjne rabaty na nasze produkty!

×