Recyrkulatory spalin – nowe czy regenerowane?

Recyrkulatory spalin to nieodzowna część nowoczesnych systemów wydechowych w samochodach i pojazdach. Ich celem jest redukcja emitowanych do otoczenia zanieczyszczeń. Wybierając między nowymi a regenerowanymi recyrkulatorami spalin, warto zadać sobie kilka pytań i dostosować zakup do swoich wymagań. Poznaj plusy i minusy obu rozwiązań.

 

Czym są recyrkulatory spalin? 

Zadaniem recyrkulatorów spalin jest zmniejszanie emisji produkowanych przez pojazd spalin do atmosfery. Pewna część z wytwarzanych spalin wraca z powrotem do komory spalania. W efekcie proces spalania staje się bardziej wydajny, a emisja zanieczyszczeń jest ograniczona. Rozwiązanie stosuje się w tłokowych silnikach spalinowych.

Jaki recyrkulator wybrać – regenerowany czy nowy?

 

Zastanawiasz się nad zakupem recyrkulatora spalin po regeneracji, ale chcesz uniknąć przykrych niespodzianek, np. wadliwego działania? To może lepiej wybrać nowy recyrkulator? Poznaj atuty obu rozwiązań oraz dowiedz się, jakie są potencjalne zagrożenia. Dzięki temu podejmiesz świadomą decyzję.

 

Zalety i wady nowych recyrkulatorów

 

W przypadku nowych recyrkulatorów spalin masz gwarancję jakości. Nowe produkty muszą spełniać m.in. normy jakości i bezpieczeństwa.

Nowe, nieużywane, a co za tym idzie – nieuszkodzone oraz niezawodne. Recyrkulator pochodzący bezpośrednio od producenta to pewność, że część będzie działać prawidłowo. W przypadku ewentualnych nieprawidłowości, możesz zwrócić się do sprzedawcy z prośbą o rozwiązanie problemu.

Nowe recyrkulatory, wyprodukowane z myślą o danym modelu pojazdu, nie wymagają dodatkowych zmian czy modyfikacji. Dzięki temu łatwiej je zamontować.

Główną wadą zakupu nowego recyrkulatora jest wysoka cena w porównaniu z wersjami regenerowanymi.

 

Zalety i wady recyrkulatorów regenerowanych

 

Dużym atutem recyrkulatorów spalin po regeneracji jest ich niska cena, w porównaniu z nowymi modelami.

Ponowne wykorzystanie recyrkulatorów jest przyjazne dla środowiska. Części samochodowe trafiają do ponownego obiegu, zamiast wylądować na wysypisku śmieci.

W przypadku regenerowanych recyrkulatorów dobrej jakości, w zadbanym stanie, mogą one oferować wydajność pracy na zbliżonym poziomie, co nowe części.

Rozwiązanie nie jest jednak idealne i ma swoje minusy. Należy do nich zaliczyć ewentualne ślady zużycia, co może przełożyć się na krótszy czas użytkowania zregenerowanego recyrkulatora spalin.

Dobrze jest poszukać zaufanego i renomowanego dystrybutora. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko zakupienia wadliwej części.

 

Podsumowanie

 

Wybór między nowymi a regenerowanymi recyrkulatorami spalin uzależniony będzie m.in. od tego, jakim budżetem dysponujesz, jakie są Twoje potrzeby i model pojazdu. Sprawdź dostępne na rynku możliwości i ciesz się wydajnym i ekologicznym rozwiązaniem, które spełnia Twoje oczekiwania.

Masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji na temat sprzedaży i regeneracji części do samochodów ciężarowych? Odwiedź stronę internetową Arcoore.com lub skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Promocja dla zalogowanych użytkowników

Zarejestruj się na naszej stronie i uzyskaj atrakcyjne rabaty na nasze produkty!

×