Czym jest regeneracja chłodnicy powietrza?

Regeneracja – na czym polega

Regeneracja jest procesem przywrócenie zużytym elementom ich pierwotnych właściwości techniczno- użytkowych.
W przypadku regeneracji chłodnicy powietrza / intercoolera, polega na wymianie rdzenia chłodnicy na zupełnie nowy.
Taki proces pozwala na uzyskanie pierwotnych właściwości chłodnicy powietrza auta ciężarowego z zachowaniem wcześniej użytkowanych już boków / wanien, co przekłada się na koszty zakupu oraz wpływ na środowisko naturalne.Rdzenie wykorzystywane w procesie regeneracji pochodzą z produkcji Unii Europejskiej, charakteryzuje je bardzo dobra jakość, trwałość użytkowania oraz parametry techniczno użytkowe.
Przed wysyłka do klienta, każdy produkt jest sprawdzany pod kątem poprawności wykonania oraz szczelności

Chłodnia powietrza – zastosowanie

Chłodnica powietrza w aucie ciężarowym czy autobusie służy do poprawy efektywności pracy układu spalania i mocy silnika. Poprzez obniżenie temperatury powietrza, które ma mniejszą gęstość i masę, poprawia się dopływ tlenu do komory spalania. A to od ilości tlenu w cylindrach zależy jakość spalania mieszanki. Intercooler ma bezpośredni wpływ na moc silnika oraz jego zużycie.

 

Jak rozpoznać uszkodzenie intercoolera?

Nieszczelna czy uszkodzona chłodnica powietrza ma olbrzymi wpływ na prace turbosprężarki, która nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniego ciśnienia w systemie.
Objawom uszkodzonego intercoolera są najczęściej
– spadek mocy silnika
– większe zużycie paliwa
– w niektórych przypadkach nierównomierna praca silnika
– szybsze użycie pozostałych elementów silnika

 

Zapobieganie uszkodzeniom intercoolera

Zalecamy okresowe sprawdzenie układu systemu doładowującego powietrze a w przypadku pojawienia się plam oleju na nim czy zauważonych wymienionych wcześniej objawom, konsultację.
Wymiana intercoolera jest na pewno tańszą opcją naprawy systemu, niż późniejsza ewentualna wymiana turbosprężarki czy remont silnika

W naszej ofercie znajdziesz także: