Czujniki NOx do pojazdów DAF

Pojazdy holenderskiej marki DAF są chętnie wybierane przez wiele firm transportowych, które właśnie na samochodach ciężarowych oraz autobusach tego producenta opierają swoją flotę. Podobnie jak inni producenci, także DAF stosuje w swoich pojazdach czujniki tlenków azotu NOx, dzięki którym możliwa jest kontrola najbardziej toksycznych substancji, jakie znajdują się w spalinach, a także wstępnie zdiagnozować problemy z działaniem systemu oczyszczania spalin.

 

Funkcja czujników NOx w pojazdach DAF

 

Dzięki zastosowaniu czujników NOX w samochodach ciężarowych i pojazdach DAF możliwe jest mierzenie stężenia szkodliwych tlenków azotu w spalinach (tlenku azotu NO oraz dwutlenku azotu NO2). Oprócz tego dzięki dokonywaniu pomiarów można wstępnie zdiagnozować problemy z systemem oczyszczania spalin, ustalić konieczność jego serwisowania, stwierdzić konieczność wymiany uszkodzonych elementów lub uzupełnić zbiornik ad blue.

Czujnik NOX DAF docelowo ma nie tylko dokonywać pomiarów, ale też pomagać w utrzymywaniu prawidłowej pracy jednostki napędowej Twojego pojazdu marki DAF.

 

Samochody ciężarowe DAF

 

Pierwsze samochody ciężarowe DAF pojawiły się w roku 1949, kiedy odbudowująca się po II wojnie światowej gospodarka wykazywała zapotrzebowanie na pojazdy do transportu różnego rodzaju towarów. Pierwszym modelem, który wówczas powstał, był samochód DAF A30, sukcesywnie udoskonalany w kolejnych latach.

Ciężarówki DAF zaczęły być doceniane na rynku międzynarodowym za sprawą modelu DAF 2600, natomiast rok 1988 przyniósł samochód DAF serii 95, który zdobył pierwszy dla marki tytuł „Samochodu ciężarowego roku”. Kolejne wyróżnienia dla producenta to:

  • 1998 – tytuł „Samochodu ciężarowego roku” dla modelu DAF 95XF;
  • 2002 – tytuł „Samochodu ciężarowego roku” dla modelu DAF LF;
  • 2007 – tytuł „Międzynarodowego samochodu ciężarowego roku” dla modelu DAF 105XF.

DAF był jednym z pierwszych producentów, którzy do swojej oferty wprowadzili samochody ciężarowe z silnikiem turbo diesel. Warto wspomnieć także o tym, że samochody tej marki zaznaczyły swoją obecność w legendarnym rajdzie Dakar w klasie ciężarówek – w 1987 Jan de Rooy zwyciężył w klasyfikacji generalnej.

 

Serie samochodów ciężarowych DAF

 

Producent opracował kilka serii samochodów ciężarowych, dostosowanych do różnych potrzeb firm transportowych. Należą do nich:

  • seria XF – samochody ciężarowe przeznaczone do transportu długodystansowego;
  • seria CF – ciężarówki do transportu średnio- i długodystansowego;
  • seria LF – samochody ciężarowe do dystrybucji miejskiej i regionalnej.

Polecane produkty:

Autobusy DAF

 

O autobusach DAF zrobiło się głośno w momencie wyprodukowania autobusu MB200, w którym wykorzystano rewolucyjne rozwiązanie nadwozia z silnikiem umieszczonym między osiami.

DAF to także ścisła współpraca z innymi światowymi producentami silników, podzespołów czy autobusów. Dziś już wiemy iż DAF w kooperacji z Cummins stworzył niezawodne rozwiązania z których korzystają inni producenci aut ciężarowych czy autobusów.
DAF to również współpraca z polskim producentem autobusów Solaris
 

Czujniki NOx DAF w ofercie Acoore

 

Nasza firma oferuje właścicielom pojazdów i flot pojazdów czujniki NOx do wielu modeli samochodów ciężarowych i autobusów DAF,Solaris, Cummins, które gwarantują dokładne pomiary substancji szkodliwych w spalinach oraz pozwalają zadbać prawidłową pracę jednostek napędowych. Sprawnie działający czujnik NOx DAF to inwestycja w długą żywotność Twojej floty samochodów ciężarowych i autobusów DAF.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Promocja dla zalogowanych użytkowników

Zarejestruj się na naszej stronie i uzyskaj atrakcyjne rabaty na nasze produkty!

×