Części do autokarów Irizar I8 – autobus drużyny Real Madyt, Liverpool

Odrobine inaczej, cykl informacji o autokarach drużyn sportowych, tych z najwyższego topu jak Real Madryt czy Manchester United, ale też drużyn lokalnych: Śląsk Wrocław, Piast Gliwice czy PGE Vive Kielce.

Mamy nadzieję, że cykl spotka się z przychylnością opinii a jednocześnie pozwoli spojrzeć na aspekt sportowy przez nieco inny pryzmat. Chcemy dla Państwa, lecz również dla siebie, sprawdzić jakimi autokarami podróżują z meczu na mecz najbardziej znani zawodnicy. Jakie firmy dostarczają autokary dla zespołów sportowych, co kryje się pod przysłowiową “maską” i w jakich warunkach można podróżować. Chcemy choć odrobine przybliżyć również szacunkowy koszt zakupu takiej jednostki.

 

Autobus marki Irizar I8 – podstawowe informacje

 

Na pierwszy z cyklu wybraliśmy autobus marki Irizar I8, którym podróżują zawodnicy Realu Madryt, Liverpoolu czy PGE Vive Kielce. Jest to najbardziej luksusowy model autokaru w ofercie producenta. Został nagrodzony tytułem Coach of the year 2018.

Autokar marki Irizar I8 to wysokopokładowy autobus turystyczny, produkowany przez hiszpańskiego producenta firmę Irizar od 2016 roku. Co ciekawe, jest zabudowywany integralnie lub na podwoziach dostarczanych przez zewnętrznych producentów.  Irizar do współpracy zaprosił takich tuzów motoryzacji jak DAF czy Scania, jeśli chodzi o gamę silników czy zabudowę oraz choćby hiszpańską firmę Hispacold, lidera w branży układów HVAC czy lidera w branży układów skrzyń biegów firmę ZF.

Irizar I8 to następca popularnego Irizar PB, produkowanego od 2001 roku.

Irizar I8 dostępny jest w czterech wersjach długości

– 12,40 m

– 13,22 m

– 14,07 m

– 14,98 m

Szerokość dla każdej wersji jest identyczna i wynosi 2,5m., podobnie wysokość, która wynosi 3,98 m.

Dostępne wersje mają oczywiście wpływ na ilość miejsc, jeśli mówimy o standardowym ustawieniu to Irizar zapewnia od 51 do 67 miejsc plus 1 plus 1.

 

 

Silnik w autokarach Irizar I8

 

Irizar I8 dostępny jest z silnikami DAF MX-11 o pojemności 10,8 litra do 12,9 litra wyposażone w silniki

DAF MX-11 320

DAF MX-11 340

DAF MX-11 375

Silniki są 6 cylindrowe, rzędowe, 4 zawory na cylinder. Odpowiednio dla wymienionych silników zapewniają one moc maksymalną od 320 kW (435 KM), 340 kW to daje 462 KM I 375 kW czyli aż 510 KM.

Norma emisji spalin, zgodnie z najnowszymi wytycznymi Euro 6

 

Skrzynie biegów w autokarach Irizar I8

 

Skrzynie biegów stosowane w autokarach Irizar i8 w zabudowie integralnej firmy ZF to

– ZF Ecolife

– ZF AS Tronic

Są to 12-sto przekładniowe skrzynie z wbudowanym retarderem ZF Power w przypadku Ecolife I intarderem ZF Power w przypadku AS Tronic z trzystopniową regulacją siły hamowania.

 

Części do autokarów Irizar I8 – oferta Arcoore

 

W ofercie Arcoore do Irizar I8 ale również jego konkurentów, Mercedes, Iveco, Scania, VDL, Neoplan, czy innych marek autokarów Van Hool, MAN, Autosan, Solaris, znajdziecie państwo

– Chłodnice cieczy

– Chłodnice powietrza

– Zawory EGR, chłodnice EGR

– Czujniki tlenków azotu Nox

– Turbiny.

Autokary marki Irizar I8 – najwyższa jakość wykonania

 

Autokary marki Irizar cechują najwyższa jakość wykonania. W modelu Irizar I8 pomyślano o wszystkim zarówno dla pasażerów jak I kierowcy. Dla Irizar liczy się komfort oraz bezpieczeństwo.

Przestrzeń pasażerska to duże okna zapewniające dobra widoczność, indywidualne światło czy nawiewy na każde z foteli, trzy punktowe pasy bezpieczeństwa, podłokietnik I podnóżek. Są również rozkładany stolik oraz ekrany LCD o przekątnej do 22 cali.

Kierowca ma do dyspozycji panel sterowania systemem audio-video, do którego dostęp ma zarówno kierowca, jak i pilot. Dobrą widoczność zapewnia duża przednia szyba, podgrzewane lusterka zewnętrzne oraz kamera cofania. Pneumatycznie zawieszony fotel kierowcy oraz kolumna i koło kierownicy – regulowane w trzech płaszczyznach – pozwalają znaleźć optymalną pozycję za kierownicą. W wyposażeniu autokaru znajduje się także nawigacja satelitarna. Nad bezpieczeństwem czuwają liczne systemy elektroniczne, m.in. detektor zmęczenia kierowcy.

System eksploatacyjny został zminimalizowany do minimum i kontrolę nad nim ma system zdalnego diagnozowania przez SMS.

Jak wcześniej wspomnieliśmy Irizar I8 został wybrany autokarem roku 2018 a w pokonanym polu pozostawił innych producentów i ich jednostki:

– Iveco Evadys

– VDL Futura FDD-2

– Neoplan Tourliner

– Scania Interlink

– Mercedes Tourismo.

Koszt nowego autokaru Irizar I8 to około 350–400 tys. euro. Z autokaru marki Irizar I8 korzystają takie zespoły jak: Real Madryt, Liverpool, PGE Vice Kielce, Lech Poznan czy Wisła Kraków.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Promocja dla zalogowanych użytkowników

Zarejestruj się na naszej stronie i uzyskaj atrakcyjne rabaty na nasze produkty!

×